This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Рослини з «живої» картини можна поливати дистанційно

Кожна школа, яку відібрали для участі у проекті «Школа SMART», а їх, окрім львівської, було ще сім з усієї України, мала розробити свій STEM-проект. Але особливість його полягала у тому, що у розробці мали брати участь вчителі, діти та батьки.

Ольга Доскочинська разом зі своїми тоді ще дев’ятикласниками, а нині майже випускниками, вирішила створити «живу» картину у кабінеті інформатики. Вони запланували, що на картині вертикально будуть рости рослини, а поливати та освітлювати усю цю систему можна буде дистанційно, перебуваючи за межами школи. – Запрограмувати картину було непросто. Ми потребували мікроконтролера Arduino, мікрокомп’ютера Raspberry Pi, а також датчків – вологості грунту, вологості повітря, і освітлення. Коштів на ці пристрої проект «Школа SMART» не передбачав, тож кмітлива колега Ольги з Одещини – Світала, яка також брала участь у проекті, на краудфандинговій платформі GoFundEd розповіла про задумки шкіл-учасниць проекту, і уже за кілька місяців, завдяки небайдужим людям, усі вісім шкіл мали набори для своїх STEM-проектів.

×

Втім, це був лише початок. Створення «живої» картини, згадує львівська вчителька, було завданням непростим, причому і для школярів, і для самого педагога: – Робота над проектом була розбита на кілька етапів. Насамперед, треба було правильно змоделювати нашу картину – який розмір, які рослини потрібно використовувати, адже не всі вони готові рости вертикально. Ми з дітьми звернулись із цим питанням до вчителя біології. Врешті обрали хлорофітум та плющ. А далі було програмування, і тут, ви знаєте, я і сама навчалась. До цього проекту я ні з Arduino, ні з Raspberry Pi не працювала, і нас таких було багато.